Century Junior High

Century Junior High

A bold, modern, colorful and fully responsive template

CENTURY JUNIOR HIGH’S HONOR ROLL
(Quarter 3 – 2016-2017)

 "A” Honor Roll

7th Grade

Amelia Amlee, Cooper Auge, Barron Blom, Samuel Bormes, Ellie Brown, Michael Calin, Zachary Calin, Theodore Carey, Mackenzie Carpenter, Kaitlyn Christensen, Peyton Christenson, Mandy Christians, Adam Cully, Malichi Day, Xavier DeWolfe, Jacob Drury, Eva Dufresne, Samuel Dunlap, Evan Dzurik, Lauren Eddy, Grace Erickson, Sadie Federer, Brooke Glumack,  Jonna Goehner, Austin Greene, Mia Guizzetti, Tate Hagle, Muaj Her, Sydney Hestekin, Alexis Hoekstra, Ethan Hursh, Evan Jacques,  Riley Jankowski, Benjamin Jasinski, Alison Johnson, Jacklyn Johnson, MacKenzie Johnson, Natalie Kampshoff, Heather Kaup, Jack Keis, Erik Kittelson, Leo Kressin, Jackson Krinke, Aaliyah Kurrelmeyer, Ethan Lay, Andrew Le Mire, Abigail Leagjeld, Josef Leagjeld, Josephine Lerdall, Matthew Linder, Kalli Mallak, Jacob McConnell, Tierney McJames, Emily McPhee, Hannah Melander, Sydney Moffat, Ava Neururer, Lauren Olson, Alma Ozegovic, Elizabeth Peters, Arlene Peterson, Madilyn Peterson, Jalen Ponto, Gabrielle Quigley, Lydia Ross, Brianna Rothmeyer, Brenda Saldivar, Madelyn Sandstrom, Ian Schaefer, Lauren Skalsky, Jordan Sodren, Allison Staben, Anna Strupp, Bailey Thomas, Amber Tokie, Nickolas Tucci, Isasbella Vierra, Alyson Voltz, Hannah Winnick.

 

8th Grade

Anika Amlee, Ben Anderson, McKenna Andrews, Paige Bakkestuen, Ariel Ball, Ian Bautch, Sophia Biedny, Lydia Bostrom, Jordan Boysen, Derrick Cardinal, Nathan Chanak, Cayden Christenson, Connor Clark, Madeline DeMars, Josilyn Farrier, Olivia Ferderer, Faith Fitzhugh, Alayna Forlitti, Jacob Gervais, Samuel Gierke, Maxwell Goeken, Amanda Hanowski, Mavryk Hawkins, Alexa Heath, Kathleen Hogan, Reid Hultman, Hannah Jacobs, Katelyn Johnson, Michael Karan, Katelyn Kaup, Sophia Keis, Madelyn Kinny, Kaia Kohnen, Claire Kolstad, Samuel Larsen, Kinsey Larson, Jack LeGeault, Charles Leonhart, Marcus Longsdorf,  Kennedy Mayer, Brady Mettel, Jade Milligan,  Alexis Nolan, Christina Ochsenbauer, Olivia Olson, Eshaan Patel, Emma Peterson, Sarah Puyleart, Rachel Quevedo, Jack Schlichtmann, Justin Schroer, Jack Schuldt, Michael Springer, Sebastian Studier, Paige Swanson, Frances Tarlizzo, John Tarlizzo, Vincent Tarlizzo, Walker Tinkenberg, Zachary Trotto, Sarah Udstuen, Gaosheng Vang, Nuchi Vang, Jack Walde, Indy Walstrom, Bryce Westbrock, Emma Whitson, Abigail Will, Katrina Yaeger, Molly Zobitz, Ellen Zupon.

 

9th Grade

Maria Anderson, Reagan Anderson, Saige Anderson, Kaitlyn Atkin, Logan Bahr, Malissa Ball, Josephine Bothun, Jane Burk, Pedro Castillo, Amy Chen, Noah DeWolfe, Abigail Drury, Brianna Erickson, Samantha Feidt, Daniel Findell, Alexis Fournier, Christopher Gay, Kate Gemuenden, Elena Gierke, Taylor Glumack, Grace Halley, Bailey Hansen, Shelby Hantho, James Hogan, Isabella Jackomino, Natalie Jacobson, Alexander Jankowski, Jazmine Jendersee, Sydney Johnson, Logan Kelley, Dylan Kinny, Logan Kissell, Steven Kronmiller, Maxwell Lamppa, Hunter Lange, Morgan Langer, Jaida Larson, Blaine Lewellen, Hanna Maciej, Heather McKoskey, Brynn Miron, Eva Moua, Lindsey Muntifering, Theodore Neururer, Nicholas Niemi, Megan Nieters, Spencer Notch, Camryn Oachs, Rebecca Olson, Thomas Organ, Brieja Parent, Emma Passeri, Lyndsey Perron, Annie Petersen, Abigail Peterson, Megan Philipson, Troy Pleski, Brooke Remington, Jake Ross, Joslyn Rustad, Sydney Rydel, Samantha Schoonover, Andrew Schumacher, Jenna Spiegelberg, Madeline Steele, Kaylee Stewart, Annica Stiles, Adam Strupp, Alexander Sykora, Evelyn Thiele, Tyler Thomas, Morgan Tomas, Lillian Walesheck, Gabriela Walrath, Jenna Walton, Delani Wille, Steven Winnick, Mayah Zebrasky, Hanna Zlab, Noah Zobitz, Jenna Zowin.

 
 
“B” Honor Roll

7th Grade

Mason Anderson, Kristin Arola, Haleea Babcock, Derek Babineau, Victoria Ball, Cameron Biebl, Zoey Braaten, Erin Brown, Megan Brown, Justin Campbell, Connor Capistrant, Alyssa Clemens, Ashley Cloud, Benjamin Conzemius, Madison Dobbins, Jaiden Dochniak, Ryan Eischen, Christian Foss, Bree Fountain, Grace Frechette, Cody Frerichs, Jack Grundtner, Cameron Hagland, Gavin Haseltine, Samantha Hayek, Samual Hoppe, Lucas Houle, Jack Ihlenfeldt, Payton Johnson, Matthew Keener, Blair Lafean, Lydia Lafean, Ali Ledvina, Liana Lerach, Sydney Lowe, Paul Lutz, Isabella Mancini, Tanner Meier, Madison Niederkorn, Ella Niemczyk, Jasmine Niessen, Noah Peifer, Jaqueline Pulido, Noah Roth, Timothy Scheel, Vivien Schmoll, Tyler Scott, Allie Sibbald, Keely Sisco, Hunter Stevens, Terek Tomas, Luke Tschida, Ashton Vacha, Cody Vennemann, Ethan Vue, Sierra Walesheck, Andrew Weber, Caleb Whitehill, Ryu Yang, Jill Yearling.

 

8th Grade

Rebecca Anderson, Sam Anderson, Emma Armitage, Owen Berg, Jack Bahe, Quinlan Bonnett, Hailey Bouchard, Cassondra Bradshaw, Desiree Breeze, Allison Buesseler, Reese Davids, Lauren Deeb, Mason Devine, Destiny Funston, Robert Gaffney, Logan Giles, Williams Grams, Page Harer, Slade Heald, Elizabeth Hentges, Augustus Herman, Tiana Higgins, Odessa Hill, Cadence Hitt, Kevin Hoeben, Kaylyn Holzlschuh, Jonathan Hudrlik, Erik Ivester, Hunter Johnson, Caleb Kasa, Jordan Keener, Adam Kennedy, Jordan Klund, Paige Kulick, Austin Latessa, Caleb Le Mire, Tza-ia Lee, Ethan Lundwall, Aidan Lux, Maximilian Mahnke, Lauren Marsh, Constance May, Bergen McJames, Tess Moscatelli, Gina Moua, Jett Nelsen, Reid Nelson, Allie Organ, Jacob Orthaus, Matthew Pagoria, Nicholas Paige, Logan Rachel, Nathan Reeder, Shelby Ringwelski, Madie Roberts, Jocelyn Sandstrom, Zoe Scholl, Yossi Scott, Maria Shaw, Dylan Simmons, Trevor Skupien, Jack Slagle, Madeline Smith, Kelly Sullivan, Cole Swan, Maxamilian True, Brian VanWagner, Hailie Wellcome, Nicholas Womack, Jasmine Yang, Cameron Zuniga.

 

9th Grade

Dominic Becker, Christopher Blount, Starr Boileau, Blake Boyd, Ryan Brown, Jayna Carlson, Cole Carpenter, Jacob Dochniak, Ryleigh Eischen, Charles Ferderer, James Fleming, Caysey Frattalone, Allyn Goehner, Jacob Gonia, Shelby Groezinger, Tyler Guertin, Dillon Hale, Alexis Hamernick, Noah Hanson, Sarah Heald, Tsimmeej Her, Erick Houle, Autumn Huddleston, Brooklinn Huss, Nathen Jurgens, Amillya Kendall, Boschee Lee, Natalie Leko, Anna Lindell, Parker McEachran, Kara McGregor, Bryce Melton, Ashley Mills, Michael Monette, Austin Nelson, Bailey O’Donovan, Skyler Olson, Nick Parent, Lorelei Pierre, Hanna Pink, Abigail Plante, Bradley Radtke, Kasan Rindels, Olivia Rogala, Mitchell Rogers, Kiefer Salak, Maria Schield, Jenna Skarphol, Serena Smith, Shaynah Smith, Blake Speidel, Michael Strenger, Emily Sumey, Grace Thao, Ariana Valentin, Candyce VanWagner, Kurt Walstrom, Harrison Wohlberg, Grant Yearling, Jacob Zuniga. 

 


CLOSE