Honor Roll

  • FOREST LAKE AREA MIDDLE SCHOOL
    (Quarter 1 – 2019-2020)

    “A” Honor Roll

     7th Grade
    Brandon Alford, Claire Andersen, Isaac Andersen, Jocelyn Anderson, Jadyn Arnold, Jackson Auge, Alex
    Babineau, Brie Bakke, Lilah Bakkestuen, Meredith Belle Isle, Andrew Blaisdell, McKenzie Blomgren, Sienna
    Boe, Bethany Bonsell, Rachel Boston, Atryk Brandt, Elektra Brown, Anna Brunfelt, Annabelle Bruss, Anabelle
    Buff, Bartholomew Buske, Mya Campbell, Ajdin Causevic, Lucas Chall, Nancy Chang, Sydney Cote,
    McKenzie Davidson, Qinton Docken, Mitchell Dufresne, Isabella Eberhardt, Avery Fallon, Kira Fiedler, Grace
    Foss, Derek Gjerning, Brandson Grams, Eric Gregoire, Brooke Gruber, Troy Gustafson, Audrey Haanpaa,
    Emma Hardin Wellcome, Keegan Harrington, Jackson Harris, Lauren Headley, Hailey Henry, Sophia Hesli,
    Carrigan Hitt, Owen Hofman, Olivia Horgan, Lillian Houle, Benjamin Hudrlik, Mackenzie Ibister, Marley
    Jacobson, Gus Johnson, Spencer Johnson, Emma Jones, Nathan Kampshoff, Ryan Kapphahn, Kennedy Kari,
    Thomas Kari, Grace Kaufman, Madelyn Kemplin, Gavin Kingslien, Rylen Kissell, Jack Klossner, Bella
    Koutek, Mason Lamere, Jager Langer, Jackson Langreck, Emma Larsen, Chloe Larson, Stefan Laszczak, Julia
    LeGeault, Alexa Lemay, Jenna LeMire, Bella Leonhart, Evelyn Leroux, Hannah Lexvold, Yusef Luger, Elijah
    Lundblad, Linnea Lynch, Nicholas Mahnke, Corey Mata, Norah Mathison, Matthew Mayer, Alaina McCabe,
    Madeline McCafferty, Connor McPhee, Megan Mihm, Addyson Mraz, Bridgett Neumann, Jolie Nickles,
    William O’Keefe, Grace Olson, Larayna Organ, Hilka Peterkovic, Austin Peterson, Ally Poppert, Jake
    Quevedo, Hunter Raml, Lincoln Rau, Jonathon Rosha, Monica Salzman, Melanie Sanford, Destiny Schauer,
    Ashtyn Schleis, Charles Schlichtmann, Torii Sin, Blake Siverhus, Lindsay Skolte, Austin Skowronek, Nadia
    Skubitz, Torri Soderbeck, Jameson St George, Greta Stanek, Kristina Stoyke, Kimberly Tague, August
    Tarlizzo, Nenzhong Thao, Troy Thao, Ali Thordson, Lilliana Tinajero, Grace True, Matalyn Tuil, Muachuyee
    Vue, Preston Waage, Thomas Wagstrom, Maren Wallinga, Emily Warren-Pratt, Meghan Wright, Alinah Xiong,
    Katherine Xiong, Shelby Yang, Clara Zak, Petra Zeidler.


    8th Grade
    Sophia Abbott, Braden Anderson, Mia Arrigoni, Abigail Augst, Ngum Awason, Anna Baar, Tyler Barry,
    Cayden Bashynski, Rio Beaulieu, Anna Behnken, Alex Berg, Kylie Bloomstrom, Hayden Boeckmann, Amelia
    Bonnett, Cole Boston, Claire Boysen, Beau Brady, Katie Brandl, Mason Bromert, Rhett Cameron, Grace
    Chatwin, Colby Christenson, Isabella Coviello, Isabella Davis, Amanda Degerstrom, Mason Demars, Violet
    Doucette, Brooke Dubuque, Nolan Dumonceaux, Noah Dunlap, Evelyn Eichinger, Lauren Ekvall, Samantha
    Ernst, Eva Farinella, Timothy Farrier, Braeden Felt, Jaxon Fetch, Jaden Fiedler, Kalei Forga, Mykaela Foss,
    Aiden Fournier, Tessah Gaughan, Gavin Goehner, Simon Goolsby, Elizabeth Grams, Hunter Gruba, Payton
    Grulkowski, Emeline Gunderson, Nicholas Haasl, Rylie Halbur, Chance Halvorson, Hunter Harms, Genevieve
    Hauglie, Logan Hays, Abigail Hendrickson, Maja Henslin, Jackson Heppner, Jailia Her, Reece Hoeve, Steven
    Hou, Allison Hubbard, Cody Huston, Aliyah Irish, Mathew Jacques, Andrew Jensen, Levi Jents, Bethany
    Johansen, Braycen Johnson, Cooper Johnson, Emily Johnson, Hanna Johnson, Jacob Kensy, Frank Kerkow,
    Anthony Krinke, Alix Krueger, Catherine Kurz, Annabel Larson, Ryan Leatherman, Thomas Lee, Louisa
    Linder, Mackenzie Linz, Mitchell Long, Lindsey Longmuir, Helena Lor, Torrance Lucas, Parker Lyden, Jenna
    Mallak, Gabriella Mattheisen, April Mazzucco, Gailine Mba, Logan McGeary, Olivia McGuigan, Nicholas
    Meyer, Cooper Milbradt, Kelly Milotzky, Tiana Moore, Brandon Mottl, Nathan Muccio, Madeline Muellner,
    Emily Neu, Grant Neururer, Delaney Nickles, Sasha Niederkorn, Madeline Oestreich, Carson Olson, Reid
    Olson, Shaylee Olson, Zachary Orthaus, Mathias Peterson, Anna Philipson, Connor Pink, Cassidy Pitzl, Bella
    Plummer, Noam Poisson, Bennett Pothen Kaitlyn Prodger, Emme Ptacek, Tyler Rasmussen, Carter Rehbein,
    Ellie Riermann, Alejandro Rocha-Navarrete, Fatima Saldivar-Balbuena, Natalie Sandmon, Isabel Schumacher,
    Reese Siedow, Evelyn Sodren, Caden Speidel, Briella Steele, Emmaline Steele, Campbell Stewart, Jersey
    Tomasek, Gavin Traylor, Ella Tryon, Abigail Tuma, Aaron Udd, Lauren Udd, Zachery Vanderslice, Tyler
    Vang, Rhys VanVleet, Spencer VanVleet, Benjamin Vetsch, Owen Waldoch, Darla Walsh, Tyler Walters,
    Rebecca Weierke, Andrew Wilson, Taylor Woods, Lauren Youngquist.

    “B” Honor Roll
    7th Grade
    Jackson Amlee, Caleb Andersen, Beau Anderson, Caden Archer, Triston Atchison, Joe Bahe, Nathan Ball, Lyla
    Becker, Dylan Beckjorden, Blake Benson, Aiden Bergum, Noelle Boerboom, Beckham Boylan, Andrew Brandt,
    Kourtnie Bruhn, Atticus Burleson, Zachary Burns, Michael Cable, Brielle Calvin, Colin Carpenter, Abigail Ceranski,
    Isabella Charron, Deegan Claflin, Ethan Coleman, Christiano Correia, Niko Daley, Kennedy De Smet, Zachary
    Dewolf, Sophia Dolan, Hailey Dunaway, Ari Dunn, Isaac Emmerich, Aiden Erickson, Jacob Fagerland, Haylee
    Finneman, Logan Fisher, Charity Fitzhugh, Jack Flaten, Gabriel Foster, Jordan Frame, Trenton Frerichs, Raleigh
    Gagliardo, Haley Geers, Ernest Goodwin, Graysin Graham, Iyahna Green, Hailey Greene, Ashley Gutz, Ava
    Hagland, Lane Hagle, Landon Hall, Hunter Hanegraaf, Olivia Hauer, Elias Hawn, Joshua Hayek, Brianna Hefty,
    Neiko Heyer, Carson Hicks, Brody Hillman, Leyton Hoffe, Gage Holmstrom, Dominick Holton, Alyssa Howe,
    Allison Hunter, Norah Hushagen, Sean Ingram, Benjamin Ivester, Nolan Jacobson, Kaydence Jensen, Isaac Joesting,
    Mason Johnsen, Isabelle Johnson, Logan Johnson, Makaya Johnson, Noah Juergensen, Callie Keeler, Carsyn Keep,
    Hailey Kenoyer, Lucas Kiel, Stephanie Klein, Matthew Know, Ella Knudsen, Eila Kocian, Matthew Koshenina,
    Dillon Kral, Kaylee Krueger, Zophia Larson, Ethan Lashinski, Morgan Leigh, Ryley Lenahan, Katelin Leroux,
    Mayson Limesand, Eva Linder, Benjamin Logie, Celeste Lor, Asher Lubovich, Santino Lund, Titus Lundgren,
    Matthew Magistad, Evelyn Malpass, Alicia Marsh, Hartlynn Martens, Madison Martin, Nicholas Masten, Dylan
    McAlpine, William McCarthy, Lucas McKenzie, Mantas McNeil, Leo Meyer, Mason Meyer, Grady Miklya, Landon
    Miller, Madison Miller, Colton Millette, Tyler Moberg, Alexander Molina Stethem, Logan Mueller, Marlon Okoi,
    Alayna Olcott, Dakota Patton, Kaitlyn Paulley, Auden Pederson, Tristan Pederson, Leighton Pelto, Harrison Perry,
    Benjamin Peterfeso, Isaac Peterson, Noah Peterson, Xander Porter, Catherine Pratt, Isabelle Prodger, Abbey
    Proefrock, Sean Ramlet, Jackalynn Rapheal, Savannah Reichgeld-Smithson, Isabelle Richards, Olivia Riepe, Ryder
    Ringwelski, Sophia Rios, Cole Rivard, Ashton Rowe, Niav Salak, Savana Sanchez, Sherlyn Sanchez, Kayla Sauve,
    Aiden Schifsky, Sherley Schneider, Carolyn Schrader, Logan Schrom, Mason Schwartz, Manning Serritslev, Abbie
    Shalander, Allison Siebenaler, Trevor Smith, Natalie Stangler, Natalie Stanley, Lucia Stene, Devin Struntz, Rylan
    Sutherland, Cooper Swanson, Gianna Swenson, Gavin Tessier, Trinidy Thao, Adrian Thatcher, Lauren Thomas,
    Peyton Thompson, Ariana Thorud, Samaya Tibbetts, Caitlyn Titterud, Trystan Toivola, Anthony Tower, Ethan
    Treptow, Cianna Tubbs, John Tucci, Lailah Urbanski, Alvin Valente Barron, Mason Vollrath, Anthony Weber, Ryan
    Wiener, Raina Wille, Madison Willsher, Ethan Wilson, Jacob Wilson, Kayla Winrich, Alana Yang, Samantha York,
    Joshue Zentic.


    8th Grade
    Alexandra Adamek, Jase Anderson, Ryan Atemkeng, Madison Barbeau-Plachecki, Mason Barchenger, Mattie Barry,
    Katelyn Bautch, Tyson Bautch, Mary Bebus, Alexis Belland, Sophia Berg, Sommer Biernat, Keenan Bjork, Ryan
    Blanchard, Noah Blank, Madilyn Blom, Justin Boh, Taylor Bowman, Travis Brown, Zoey Buehring, Noah Buff,
    Jacob Byl, Isabelle Carey, Sadie Caron, Weldon Carrigan, Ethan Carter, April Casiday, Jackson Christenson, Kiersa
    Clark, Kaitlyn Cloud, Matthew Colburn, Matthew Conzemius, Samuel Cordie, Talia Cordie, Jack Dekart, Jared
    Delgado, Mikayla Devriendt, Long Do, Savana Doboszenski, Ava Erickson, Chloe Erickson, Gracie Ewaldt, Gracie
    Fish, Brianna Fisher, Cecilia Freese, Atianah Garcia, Layne Gillitzer, Brayden Good, Samm Green, Alliyah Griffin,
    Angel Guerrero, Drew Hafner, Heaton Haines, Madelynn Hamm, Andrew Harshman, Nejima Hassan, Connor
    Haugen, Ariel Her, Wyatt Herr, Conner Hitt, Anna Hitzemann, Reichen Hoekstra, Jackson Holtgreve, Ryan Hoskins,
    Madison Hudella, Samantha Huerta, Madeline Jerde, Gunnar Johnson, Lindsey Johnson, Madeline Johnson,
    Madison Keller, Cassandra Kirkeeide, Maija Knudson, Kylee Kramber, Cecilia Labelle, Karl Landherr, Alissa Lee,
    Landen Lerfald. Aimire Lloyd, Andrew Lofgren, Adrianna Logan, Noah Lukkason, Donald Lutz, August Lyzhoft,
    Riley Mann, Jackson Marr, Brendan Marsh, Hunter Massicotte, Cameron Mata, Hannah McNamara, Landon
    Mehsikomer, Miles Mesenbring, Maleah Meyer, Max Meyer, Landen Mickelson, Riley Middendorf, Courtney
    Miles, Makayla Miles, Logan Minder, Ellia Mueller, Nicholas Navara, Michael Nellis, Rebecka Newcomb, Hayden
    Nielsen, Aragsan Nur, Erica O’Brien, Mya O’Connor, Devin Ojeda, Mara Ouse, Leyton Patzer, Evan Pederson,
    Cassaundra Perron, Aja Perry, Hannah Peterson, Bella Pope, William Przybilla, Andrew Radtke, Avery Rautio,
    Alexis Ready, Neely Rehbein, Kyle Reiman, Sage Reisewitz, Mark Rendl, Elsa Reick, Ben Ross, Duncan Roth,
    Alison Salinas, Sofia Sanchez, Brennan Sauvageau, Tyler Schnabel, Nicholas Schumacher, Egan Schwartz, Tucker
    Sibbald, Mark Sieben, Isaiah Smith, Isabella Sorrem, Mason Stebleton, Hailey Stevens, Alexander Stone, Kaitlyn
    Storbakken, Ava Sundberg, Lauren Syring, Andrew Thell, Shelby Tjeersma, Hannah Tong, Chevy Toutges, Macy
    Vang, Nathan Vang, Yupeng Vang, Joseph Ventimiglia, Brayson Vetsch, Devin Voelz, Aubrey Vogel, Taylor
    Vosdingh, Yeej Vue, Julie Walsh, Ryan Watters, Allison Wert, Kylee West, Alexis Westlund, Anton Wickenheiser,
    Aliana Wolf, Evan Wood, Zack Wuotila, Hunter Yates, Dawson Zanto.