•  

    CENTURY JUNIOR HIGH’S HONOR ROLL
    (Quarter 1 – 2017-2018)

     

    “A” Honor Roll

     

    7th Grade

    Aaliyah Acker, Annabelle Allen, Alexander Anderson, Kaysie Bakke, Jordan Bakkestuen, Brooke Barenz, Justin Behnken, Alivia Bergeson, Patience Blackledge, Tierah Bolin, Ciera Brenneman, Lindsey Carlson, Delaney Chelgren, Makenna Collins, Samantha Davis, Jake Deeb, Jessica Dochniak, Alexi Duda, Ryan Eddy, Grace Elbers, Aidan Erickson, Alyssa Erickson, Henry Fallon, Cecilia Ferderer, Henry Ferderer, Sophia Fienup, Alexis Geers, Anna Gierke, Ellie Hanowski, Terrell Hauser, Kalee Hays, Nash Heikkila, Leah Henderson , Tsimtxuj Her, Hailey Herzog, Dakoda Hine, Ryan Houseman, Evelyn Hudrlik, Allison Jacobson, Grace Jasinski, Noelle Johnson, Sawyer Johnson, Chelsea Jordan, Remington Keis, Mikayla Kulenkamp, Delaney Kuny, Katherine Larsen, Cooper Larson, Kymira Latour-Ward, Brayden Leblanc, Mitchell Leonard, Ethan Lincoln-Montanari, William Linehan, Mathias Longsdorf, Avery Lundwall, Gavin Lux, Olivia Lyden, Matthew Marty, Felicity May, Jacob Mayer, Michael Mayer, Ava McCarron, Aidan Miklya, Evan Montzka, Sean Norgard, Isabella Olson, Jordan Parent, Kaitlyn Passeri, Jampal Penortsang, Avery Piechowski, Cooper Ptacek, Rachel Puyleart, Cameron Rice, Anna Roelofs, Paige Rogers, Emma Rogers-Wisnewski, Gabrielle Rucker, Mitchell Salzman, Emma Schmidt, Ericka Schmidt, Kaylee Seiber, Jamie Skalsky, Isaac Soderlind, Devin Sodren, Isabelle Solberg, Maxwell Soukup, Hailey Strandquist, Elias Studier, Timothy Sullivan, Rachel Swanson, Emily Thao, Nicole Thayer, Nicole Thill, Kendall Tinklenberg, Mya Trumper, Evan Van Reese, Zachary Westlund, Gavin Wille, Kalley Williamson, Mackenna Wright, Isaiah Wyman, Kalista Yang, Noah Yang, Anna Youngquist, Evan Zuniga.

     

    8th Grade

    Amelia Amlee, Haleea Babcock, Victoria Ball, Barron Blom, Ellie Brown, Erin Brown, Megan Brown, Zachary Calin, Theodore Carey, Mandy Christians, Adam Cully, Xavier Dewolfe, Jacob Drury, Eva Dufresne, Samuel Dunlap, Evan Dzurik, Lauren Eddy, Sadie Ferderer, Grace Frechette, Brooke Glumack, Jonna Goehner, Mia Guizzetti, Tate Hagle, Sydney Hestekin, Alexis Hoekstra, Ethan Hursh, Riley Jankowski, Benjamin Jasinski, Alison Johnson, Jacklyn Johnson, Mackenzie Johnson, Payton Johnson, Natalie Kampshoff, Heather Kaup, Jack Keis, Erik Kittelson, Jackson Krinke, Aaliyah Kurrelmeyer, Ethan Lay, Abigail Leagjeld, Josef Leagjeld, Matthew Linder, Kalli Mallak, Emily McPhee, Blayne Miller, Ava Neururer, Alma Ozegovic, Angel Perez, Arlene Peterson, Jalen Ponto, Anthony Rink, Lydia Ross, Noah Roth, Brianna Rothmeyer, Keely Sisco, Lauren Skalsky, Jordan Sodren, Anna Strupp, Bailey Thomas, Amber Tokie, Nickolas Tucci, Isabella Vierra, Alyson Voltz, Hannah Winnick.

     

    9th Grade

    Grace Ackerson, Ben Anderson, Sam Anderson, McKenna Andrews, Jack Bahe, Sabina Bahr, Paige Bakkestuen, Ariel Ball, Sophia Biedny, Lydia Bostrom, Jordan Boysen, Derrick Cardinal, Nathan Chanak, Cayden Christenson, Connor Clark, Madeline Demars, Josilyn Farrier, Olivia Ferderer, Faith Fitzhugh, Alayna Forliti, Robert Gaffney, Jacob Gervais, Samuel Gierke, William Grams, Sara Gutz, Amanda Hanowski, Mavryk Hawkins, Elizabeth Hentges, Augustus Herman, Tiana Higgins, Cadence Hitt, Kathleen Hogan, Kaylyn Holzschuh, Jonathan Hudrlik, Reid Hultman, Katelyn Johnson, Michael Karan, Katelyn Kaup, Sophia Keis, Madelyn Kinny, Kaia Kohnen, Claire Kolstad, Paige Kulick, Kinsey Larson, Austin Latessa, Jack Legeault, Charles Leonhart, Marcus Longsdorf, Ethan Lundwall, Lauren Marsh, Constance May, Kennedy Mayer, Brady Mettel, Gina Moua, Reid Nelson, Christina Ochsenbauer, Olivia Olson, Eshaan Patel, Emma Peterson, Sarah Puyleart, Rachel Quevedo, Nathan Reeder, Madie Roberts, Jack Schlichtmann, Justin Schroer, Jack Schuldt, Madeline Smith, Michael Springer, Sebastian Studier, Cole Swan, Paige Swanson, Frances Tarlizzo, John Tarlizzo, Vince Tarlizzo, Walker Tinklenberg, Zachary Trotto, Sarah Udstuen, Gaosheng Vang, Nuchi Vang, Jack Walde, Indy Walstrom, Nathan Werner, Emma Whitson, Abigail Will, Nicholas Womack, Katrina Yaeger, Hailie Zerwas Wellcome, Molly Zobitz, Ellen Zupon.

     

     “B” Honor Roll

     

    7th Grade

    Jacob Aho, Arik Ball, Sophia Battis, Emilee Berg, Jocelyn Burbach, William Caldwell, Clayton Campbell, Isabella Carlson, Tyler Clark, Josie Clemens, Madigan Coleman, Kolby Crawford, Sara Decker, Austin Devine, Christopher Dunaski, Lauren Eidenschink, Erika Elliot, Jenna Ettesvold, Vince Fischer, Alaina Fleck, Caden Gallo, Jasmine Gonia, Joshua Gonia, Brooke Grahek, Wesley Greenhow, Amanda Grundtner, Brighten Hallberg, Ava Hansen, Raymond Hauglie, Julia Hayek, Luke Heald, Kylie Hensley, Jasmyn Himraj, Westin Hoyt, Michael Huss, Gabrielle Jansen, Carter Johnson, Grace Johnson, Jordan Johnson, Scott Johnson, Jadee Jones, Laura Kelley, Tristan Klande, Carissa Krueger, Joshua Kunze, Fischer Lamp, Damien Langer, Dylan Langer, Devin Laro, Angelina Lee, Nadhia Lee, Tristin Leiran, Tyler Lemay, Antoine Lloyd, Tristen Lohre, Robert Maidment, Jason Marier, Joseph Mastell, Christian Matson, Kylie McKenzie, Conner Meier, Madison Messingham, Priya Miller, Madelyn Monette, Cierra Moore, Samuel Moser, Brooke Murray, Lucas Nellis, Reese Ohr, Trevor Olson-Feyen, Aidan Orcutt, Maxwell Osterkamp, Nathan Parker, Heath Parrish, Charles Patton, Ethan Proulx, Nicole Ramlet, Maxwell, Richards, Payton Rindels, Cohen Robertson, Drea Roeling, Kertis Rohn, Nicholas Roskos, Madalynn Rudolph, Landon Sabelko, Brenna Salak, Kendra Schroeder, Carmen Schwartz, Matthew Schwartz, Jamie Sin, Logan Tande, Austin Theisen, Joseph Thomasen, Jacob Tobritzhofer, Gavin Trapp, Thomas Travers, Madeline Trotto, Zoe Trumper, Reagan Underdahl, Marco Valente Barron, Isabella Wackerfuss, Mason Waite, Elijah Walters, Bethany Weiss, Emma Westphall, Dustin Williams, Hailey Winter, Andrew Witzel, Greta Wrixton, Ellie Zowin.

     

    8th Grade

    Isabelle Anderson, Mason Anderson, Kristin Arola, Derek Babineau, Tanner Benson, Brian Bordenave, Michael Calin, Joshua Carlson, Kaitlyn Christensen, Peyton Christenson, Alyssa Clemens, Ashley Cloud, Malichi Day, Jaiden Dochniak, Grace Erickson, Tyler Fechner, Christian Foss, Cody Frerichs, Madelyn Gauthier, Hannah Greenhow, Jack Grundtner, Tyler Hantho, Samantha Hayek, Muaj Her, Alayna Hoskins, Jack Ihlenfeldt, Evan Jacques, Bailey Kasprowicz, Jacob Kirkeeide, Joseph Knudsen, Leo Kressin, Lydia Lafean, Andrew Le Mire, Josephine Lerdall, Sydney Lowe, Paul Lutz, Isabella Mancini, Joshua Manni, Jacob McConnell, Tierney McJames, Tanner Meier, Hannah Melander, Sydney Moffat, Jasmine Niessen, Lucas Oliger, Lauren Olson, Elizabeth Peters, Charles Peterson, Madilyn Peterson, Peyton Plante, Antonio Pleitez, Travis Poferl, Gabrielle Quigley, Greta Reifschneider, Brenda Saldivar, Madelyn Sandstrom, Ian Schaefer, Timothy Scheel Tyler Scott, Charlie Siebenaler, Allison Staben, Hunter Stevens, Terek Tomas, Luke Tschida, Tucker Vagts, Roshelle Valente Barron, Ethan Vue, Andrew Weber, Alyssa Wenzel, Caleb Whitehill, Ryu Yang, Jill Yearling.

     

    9th Grade

    Luke Ahrens, Vivian Algiere, Anika Amlee, Rebecca Anderson, Emma Armitage, Isabella Battis, Ian Bautch, Matthew Berg, Owen Berg, Brianika Betz, Quinlan Bonnett, Cassondra Bradshaw, Isaac Brisson, Nicholas Brown, Allison Buesseler, Quinten Caron, Madison Carpenter, Ella Coleman, Keith Crohn, Reese Davids, Cole Decker, Lauren Deeb, William DeWitt, Ian Fakler, Destiny Funston, Jack Gabrick, Logan Giles, Maxwell Goeken, Page Harer, Slade Heald, Odessa Hill, Emma Hinton, Brian Hoeben, Kevin Hoeben, Jamie Ihfe, Erik Ivester, Hannah Jacobs, Hunter Johnson, Caleb Kasa, Max Kelly, Adam Kennedy, Jordan Klund, Tza-Ia Lee, Sophie Leonard, Madeline Leroux, Aidan Lux, Maximillian Mahnke, Michael Marty, Ethan Mate, Ashley McAlpine, Bergen McJames, William McMahon, Adrianna Melendez, Jaxon Millette, Tess Moscatelli, Allie Organ, Jacob Orthaus, Matthew Pagoria, Nicholas Paige, Lauren Palmer, Kaitlyn Przybilla, Logan Rachel, Victoria Rangitsch, Anthony Rausch, Shelby Ringwelski, Jocelyn Sandstrom, Samara Sandstrom, Zoe Scholl, Sophia Schwartz, Yossi Scott, Luke Sieben, Trevor Skupien, Jack Slagle, Grace Solomonson, Michael Sopp, Kelly Sullivan, Garrett Swanson, Garrett Taylor, Carter Thiesfeld, Margaret Thompson, Maxamillian True, Brian Vanwagner, Cole Wachter, Anna Weiss, Bryce Westbrock, Ashley Winter, Jasmine Yang, Cameron Zuniga.